Salon w ogrodzie


Dzisiaj urządzam salon w ogrodzie. Postanowiłem wybrać najciekawsze meble wypoczynkowe, takie które mogą stać na tarasie, nad basenem i w ogrodzie. Podzieliłem je w zależności od materiałów, z których są wykonane. Na początek meble z nowoczesnych tkanin, czyli materiałów, które są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie będę wnikać we właściwości tych materiałów, gdyż o tym możecie przeczytać przy okazji wędrówki do internetowego sklepu Willow House, ja ograniczę się do wyboru najciekawszch mebli.

Dominują tutaj meble firmy Cane-line, która w ostatnich latach przeszła dużą metmorfozę i z czołowego światowego producenta mebli wyplatanych zamieniła sie w nowatorską firmę wprowadzającą nowe materiały, które często zaskakują swoimi właściwościami. I tak, firma stała się prekursorem trendów. Kolej teraz na meble, o których już wspomniałem, czyli na meble wyplatane, a te lubię najbardziej.

Dominują tutaj meble modułowe, które można dowolnie ustawiać w zależności od potrzeb. Wykorzystałem tutaj meble firm ETHIMO, STERN, Cane-line i Sika-Design. Uwielbiam, te meble pomimo, iż wielu krytyków mówi „meble syntetyczne”, mnie zachwyca ich precyzja wykonania i … łatwość utrzymania tych mebli w czystości. Dla miłośników „natury” wybrałem kilka zestawów z drewna.

Najwięcej w tej grupie mebli włoskiej firmy ETHIMO, która specjalizuje się w meblach z egzotycznego drewna teak. Firma w swojej kolekcji ma również meble z innych materiałów, ale te meble zaliczam do ekskluzywnych mebli ogrodowych. Zwracam również uwagę na meble ASPEN niemieckiej firmy STERN i kolekcję SQUARE duńskiej Cane-line. Wszystkie prezentowane meble wymagają od inwestorów dużych nakładów, gdyż nie są to meble tanie, ale cena jest adekwatna do ich wartości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: