Meble ogrodowe z drewna Robinia


Camargue meble ogrodowe Robinia
Camargue meble ogrodowe Robinia

Czy wiecie, że Robinia … to nie akacja. Robinia akacjowa, bardzo często, lecz nieprawidłowo nazywana jest akacją. Zazwyczaj sadzona w parkach i alejach, doceniana jest nie tylko za piękne i pachnące kwiaty. Drewno robinii jest bowiem niezwykle odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego polecam je jako materiał do produkcji mebli ogrodowych, które będą służyć przez długie lata.

Camargue meble ogrodowe Robinia
Camargue meble ogrodowe Robinia

Robinia to jedyny gatunek drewna rosnący w Europie posiadający klasę trwałości 1 do 2. Doskonale sprawdza się w architekturze ogrodowej i nie wymaga dodatkowej konserwacji, jednak dla zachowania naturalnej kolorystyki drewna zaleca się olejowanie. Robinia dostarcza drewno niezwykle twarde i ciężkie (ciężar właściwy ma podobny do dębiny700-800 kg/dm3), a przy tym elastyczne i wyjątkowo trwałe. Wykazuje ogromną odporność na gnicie i na grzyby. Jest to jedyny dostępny materiał do zastosowania zewnętrznego z twardego drewna o tak jasnym, miodowym wybarwieniu.

Meble ogrodowe - sklep
Meble ogrodowe – sklep

2 thoughts on “Meble ogrodowe z drewna Robinia

Add yours

  1. Zgadza się. Robina to idealny gatunek drewna do wykonania mebli lub wszelkiej stolarki mającej zastosowanie na zewnątrz. Dlatego drewno z Robiny Akacjowej świetnie nadaje się jako deska tarasowa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: