Drewniane meble ogrodowe


Po erze zachwytu meblami z plastiku powoli wraca moda na drewniane meble ogrodowe. Oczywiście nie mam na myśli „garażowych”: mebli ciosanych z przygodnego drewna, które zalewają różne aukcje internetowe w cenach poniżej wartości oficjalnie kupionego drewna lecz meble z gatunków predysponowanych do produkcji mebli plenerowych.

Drewniane meble ogrodowe MALAGA. STERN TEAK
Drewniane meble ogrodowe MALAGA. STERN TEAK

Najlepsi producenci mebli plenerowych do ich produkcji wykorzystują egzotyczne drewno TEAK. Fakt, że oryginalny teak jest coraz trudniejszy do pozyskania, dlatego warto sprawdzić,czy kupowane meble mają odpowiednie certyfikaty,  abyśmy nie kupili drewna, które tylko leżało w pobliżu prawdziwego teaku. Osobiście bardzo cenię certyfikaty FSC, które gwarantują prawidłowe pozyskanie drewna i jego autentyczność. Wiele firm tak jak np. STERN® produkują meble tylko z drewna pozyskiwanego na certyfikowanych plantacjach lub rozbiórkowego (ze starych łodzi rybackich lub wiejskich domów).

GEORGE stół i ławki teakowe z kolekcji Georgia Garden
GEORGE stół i ławki teakowe z kolekcji Georgia Garden

Firma Sika-Design ma w swojej kolekcji dużo mebli z drewna teakowego, które uzupełniają kolekcję Georgia Garden. Surowe, proste stoły i ławy idealnie komponują się z meblami wyplatanymi, ale jednocześnie same prezentują się wspaniale w każdym ogrodzie.

COSTES białe meble ogrodowe. ETHIMO
COSTES białe meble ogrodowe. ETHIMO

Jeżeli meble z naturalnego teaku nie pasują do naszego wystroju tarasu lub ogrodu zawsze możemy wybrać kolorowe meble z mahoniu firmy ETHIMO. Dla zilustrowania tematu wybrałem zdjęcie kolekcji COSTES pomalowanej na biały kolor (o inne wybarwienia pytajcie w Willow House).

CRONOS stół teakowy z krzesłami STELLA. Pikled Teak
CRONOS stół teakowy z krzesłami STELLA. Pickled Teak

Osobiście jestem fanem mebli z wytrawianego drewna teak (PICKLED TEAK). Firmą, która z wielkim powodzeniem wprowadziła takie meble jest ETHIMO. Meble są drogie, ale doskonałe, w mojej ocenie cena jest adekwatna do ich wartości i walorów.

AMAZE teakowa sofa ogrodowa. Cane-line
AMAZE teakowa sofa ogrodowa. Cane-line

Warto pamiętać, że w wielu wypadkach najlepsze kolekcje tworzą najwięksi współcześni designerzy i tak, kolekcję AMAZE dla firmy Cane-line stworzyli Foersom & Hiort-Lorenzen, których uważnym czytelnikom bloga nie muszę przedstawiać.

Na koniec tego krótkiego przeglądu zadam pytanie: Czy tylko teak nadaje się do produkcji mebli plenerowych? Oczywiście, że nie! Przeczytajcie artykuł o meblach ogrodowych z ROBINII.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: