Manufaktura De Lux


COSTES meble teakowe ETHIMO
COSTES meble teakowe ETHIMO

Uwielbiam meble dopieszczone w każdym szczególe, czyli dla wymagających klientów. Zachwycam się meblami z drewna, które potrafi być bardziej kapryśne niż najbardziej rozpieszczony konsument. Ja również często jestem kapryśny i nie każda marka może liczyć na współpracę z Willow House. Obecnie jeszcze uważniej będziemy dobierać naszych partnerów, gdyż w naszej działalności bardzo ważna jest ciągłość, a kilka spektakularnych upadłości dużych marek zachodnich spowodowało, że musimy jeszcze uważniej analizować każdą markę wprowadzaną do Willow House. Wracam jednak do tematu … drewna, drewno do produkcji stołów, krzeseł i foteli. W Willow House mamy doskonałe kolekcje mebli do wnętrz, ale dzisiaj chcę się zająć meblami plenerowymi, czyli na tarasy i do ogrodów. W segmencie outdoor najlepszym drewnem do produkcji mebli jest TEAK, ale prawdziwy TEAK a nie coś co leżało na hałdzie obok i jest impregnowanym erzacem. O poważnym i uczciwym podejściu do pozyskiwania drewna pisałem na stronie Willow House w artykule Meble z egzotycznego drewna TEAK.

W ostatnim sezonie zachwyciłem się meblami włoskiej firmy ETHIMO z wytrawianego drewna TEAK. Zachwyciła mnie struktura drewna pozbawionego naturalnych olejków i kolor … trudny do określenia, ale jet dobrze widoczny na zdjęciach kolekcji COSTES.

Stoły Old Teak STERN
Stoły Old Teak STERN

O firmie STERN nie będę się rozpisywał, ba zawsze zachwyca mnie … rozpakowywanie mebli (!!!), zawsze perfekcyjna dostawa.

AMAZE meble teakowe Cane-line
AMAZE meble teakowe Cane-line

W tym roku z zainteresowaniem przyglądam się nowej kolekcji AMAZE firmy Cane-line. Meble nie są produkowane masowo (tak jak i meble STERN i ETHIMO) a są tworzone w małych, wyspecjalizowanych manufakturach, które śmiało określę jako Manufaktury De Lux, gdzie każdy szczegół mebla jest perfekcyjnie … dobrany.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: