Luksus bez przeceny


KINGSTON ekskluzywne meble Cane-line
KINGSTON ekskluzywne meble Cane-line

Kryzys, a co za tym idzie kłopoty producentów i sprzedawców w handlu tradycyjnym spowodowały gwałtowną ucieczkę w niekończące się akcje rabatowe sięgające 70% wartości oferowanych produktów, gdyż dotychczasowe programy lojalnościowe okazały się niewystarczające w porównaniu z ofertami sklepów internetowych. Oczywiście nie ma problemu tam, gdzie podaż jest ograniczona bądź limitowana, a na wymarzone produkty trzeba czekać w kolejce. Nie ma problemu tam, gdzie podaż jest ograniczona i trzeba posiadać rekomendacje, aby dokonać wymarzonych zakupów. W tych wypadkach nie kupicie wyrobów z niebotycznymi rabatami, gdyż LUKSUS NIE PODLEGA PRZECENIE. Dotyczy to jednak znikomej liczby marek, które kierują swoją ofertę do najzamożniejszej grupy klientów.
Wiele firm wykorzystuje fakt, że granica między faktem, a opinią nie jest ostra, a ludziom brakuje czasu i chęci, aby jedno odróżnić od drugiego, i wyroby przeciętne nazywają luksusowymi ku uciesze klientów, którzy zadowalają się miernym (lub „inspirowanym”) wzornictwem, słabą jakością, wysokim rabatem, otrzymując erzac zamiast wyrobu luksusowego. Mam na myśli firmy, które wmawiają nam, że luksus tkwi w szczegółach oferując zwykłą tandetę lub podróbkę. Chętnie zilustruję problem prezentując go na tym, na czym się znam, czyli na MEBLACH. Wiem, że znajdzie się wielu adwersarzy, którzy lobbując lub działając na zlecenie zakwestionuje moje oceny. Ale do rzeczy! Do dyskusji zapraszam tych, którzy wiedzą: co to jest; Lloyd Loom, VIRO®, SunLux® (tak piszemy), Hularo®, Batyline®, Wintech®, kto to jest; Rikke Frost, Nanna Ditzel, Strand+Hvass, Roderick Vos, Foersom & Hiort-Lorenzen, Martin Ballendat, Jürgen Sohn. Zapraszam również tych, którzy wypróbowali osobiście meble takich firm jak Accente, Lambert, Dedon, Cane-line, Stern, Skagerak czy też Ethimo.

INFINITY ekskluzywne meble ETHIMO
INFINITY ekskluzywne meble ETHIMO

MEBLE – jesteśmy krajem, który jest jednym z największych producentów w Europie. Produkujemy meble dla najlepszych marek światowych (oczywiście jako najlepsi odtwórcy). Szkoda, że tak niewiele firm próbuje zbudować własne kolekcje. Jest to trudne i kosztowne, sam się o tym przekonałem próbując wdrożyć i rozpropagować kolekcję mebli Lloyd Loom TRENDLINE. Szybko okazało się, że „podobne” wzory znalazły się w niemieckich i holenderskich marketach ze znaczkiem – wyprodukowano w Chinach.
Wracam jednak do kwestii mebli luksusowych. Jakie meble postrzegamy jako luksusowe? Zależy to głównie od zasobności naszych portfeli, mody i … udziału w popularnej reklamie bądź w ulokowaniu mebla w znanym serialu. Dla przykładu: rynkiem, gdzie sprzedano najwięcej foteli Kingston Sunchair z białej plecionki była Polska, gdyż ten ciekawy mebel wystąpił w telewizyjnej reklamie soków, jako fotel dla olbrzymiej pomarańczy 🙂 . Niestety na innych rynkach nie znalazł uznania i został wycofany z oferty 😦 . Fotel był doskonały, ale nie znalazł uznani wśród krytyków designu, którzy często decydują o powodzeniu kolekcji.

Białe meble ogrodowe. Kingston Sunchair. Cane-line
Białe meble ogrodowe. Kingston Sunchair. Cane-line

Inwestorzy mają więc kłopot! Uwierzyć sprzedawcy, który informuje, że swoją ofertę kieruje do grupy wymagających klientów (oferując meble przeciętne)? Uwierzyć architektowi, który chce zainkasować dodatkową dużą prowizję? Zawierzyć młodej dziennikarce po polonistyce, która pisze o wzornictwie i meblach na podstawie otrzymanych materiałów prasowych? A może warto skorzystać z usługi BROKER MEBLOWY? Usługi mało znanej w naszej rzeczywistości, gdzie o wyborze mebli decyduje przede wszystkim CENA, a MY Polacy znamy się na wszystkim NAJLEPIEJ.
BROKER MEBLOWY to usługa skierowana do odbiorców instytucjonalnych jak i prywatnych inwestorów. W jej ramach świadczymy usługi doradcze i pośrednictwo w nabyciu wybranych mebli. Specjalizujemy się w dostarczaniu mebli do kawiarni, restauracji, domów weselnych, hoteli SPA i domów opieki. Z naszej oferty korzystają osoby i instytucje poszukujące mebli ogrodowych, na balkony i taras, do ogrodów zimowych i wnętrz. W ramach tej usługi możecie liczyć na pomoc ekspertów , technologów, specjalistów od planowania przestrzeni i architektów.

SKAGEN ekskluzywne meble tarasowe STERN
SKAGEN ekskluzywne meble tarasowe STERN

WAŻNE! Jako BROKER MEBLOWY kieruję się jedną zasadą – nie pytajcie o rabaty, pytajcie o cenę i zalety przedstawionej oferty, gdyż luksus nie podlega przecenie. W ramach nawet skromnych budżetów znajdziemy optymalne rozwiązania dostarczając najlepsze meble w najkorzystniejszej cenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: