Spełnij swoje marzenia – zamieszkaj w ogrodzie


Meble ogrodowe LAMBERT. David Niven SunLux.

 

GARDEN FURNITURE

czyli meble, które idealnie sprawdzają się w ogrodzie

Dzisiejszy wpis dedykuję tym czytelnikom dziennika, którzy pragną zmienić swój ogród w letni salon. Już najwyższy czas zająć się planowaniem zmian, które sprawią, że już od pierwszych słonecznych dni wiosny będziemy mogli korzystać z uroków naszego ogrodu. Układ ogrodu, nasadzenia, trawniki, ścieżki to wszystko zostawiam architektom zieleni. Ja natomiast chcę wstawić … MEBLE i tutaj zaczynają się „schody”, gdyż najczęściej nie przywiązujemy wagi do wyposażenia ogrodu. Ograniczamy się do wykorzystania istniejących starych mebli lub ,gdy wybuchnie wiosna, pędzimy do marketu i kupujemy przypadkowe meble na jeden sezon. Ja uważam, że jest to niestety najgorsze i najdroższe rozwiązanie. Spotkałem wielu ludzi, którzy po takich zakupach sami przed sobą usprawiedliwiali swoje pochopne decyzje i wmawiali sobie, że są zadowoleni, że zaoszczędzili dużo pieniędzy, że mają bardzo wygodne meble, że to jest najlepsze rozwiązanie, wmawiali to sobie tak mocno, że w to uwierzyli i mieli kiepskie meble w kiepskim ogrodzie. Często uświadamiali to sobie dopiero wtedy, gdy z zazdrością zaglądali do ogrodu sąsiada, który uwierzył, że może spełnić swoje marzenia i zamienić ogród w letni salon.

Meble ogrodowe STERN. Limbo.
Meble ogrodowe STERN. Limbo.

Każdy ogród wymaga odmiennego podejścia. W małych ogrodach najlepiej wykorzystać meble wielofunkcyjne, pozwoli to zaoszczędzić sporo miejsca. Na dużych przestrzeniach nie mamy ograniczeń, ale warto optymalnie wykorzystać przestrzeń, aby nie zagracić ogrodu.
Warto również pomyśleć o nowoczesnych rozwiązaniach, które spowodują, że meble ogrodowe nie będą wymagać specjalnej troski i będziemy WYPOCZYWAĆ, a nie zajmować się konserwacją i zabezpieczaniem ich przed działaniem słońca i deszczu.

Meble ogrodowe Cane-line. Lansing
Meble ogrodowe Cane-line. Lansing

Namawiam również na rozważenie zakupu mebli, które będziemy wykorzystywać w różnych miejscach w zależności od potrzeby. Są takie meble ogrodowe, które możemy wstawić do ogrodu zimowego a nawet do … salonu. Nowoczesne rozwiązania w nowo budowanych domach zakładają, że taras jest przedłużeniem salonu i wtedy warto przyjść do Willow House i wybrać meble, które wpiszą się w scenerię domu i ogrodu.

Meble do wnętrz i ogrodu Cane-line. Chester.
Meble do wnętrz i ogrodu Cane-line. Chester.

Bardzo często miejsce z tyłu domu spełnia funkcje rekreacyjne i bardzo dobrze. Ja natomiast idę dalej, zintegrujmy ogród, taras i dom w jedną całość. Oczywiście najważniejsze są nasze marzenia, dlatego warto zastanowić się czego naprawdę pragniemy i bardzo dokładnie opisać szczegóły swojej wizji. Jeżeli nie macie wyobraźni lub wiedzy skorzystajcie z porad fachowców. Nie namawiam tutaj do rozwiązań ponad stan, ale optymalnego wykorzystania naszych możliwości i wyboru najlepszych mebli, które staną się nagrodą a jednocześnie sprawią, że zbudujemy nasz wymarzony letni salon.

  1. LIMBO LOUNGE zestaw wypoczynkowy
  2. CHESTER Cane-line zestaw wypoczynkowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: