Funen Design Days 2012


Funen Design Days 2012

Funen Design Days 2012. Niezwykłe wydarzenie na duńskiej wyspie Fionia, wyspie, na której działa kilkanaście firm decydujących o tym co modne, co warto posiadać, co powinno znaleźć się w najbardziej ekskluzywnych wnętrzach i najpiękniejszych ogrodach. Oczywiście meble i dodatki produkowane przez te firmy można zobaczyć w ekskluzywnych butikach i wzorcowniach w Kopenhadze, Paryżu, Londynie, Mediolanie i … w Willow House w Warszawie 🙂 . Co wyjątkowego jest zatem w tym majowym wydarzeniu? Otóż firmy otwierają swoje hale produkcyjne, magazyny i wzorcownie w swoich siedzibach dla najpoważniejszych partnerów handlowych, najlepszych designerów i oczywiście prasy branżowej, aby zaprezentować nowości i … zapowiedzi. Wszystko skupiło się w Odense, które na kilka dni stało się miejscem spotkań i dyskusji nad nowymi trendami, które będą obowiązywać w przyszłym roku.

Odense. Funen Design Days 2012

To tutaj zostały przeprowadzone testy i prezentacje mebli oraz artykułów wyposarzenia wnętrz, które będzie można oglądać na międzynarodowych targach we Frankfurcie, Kolonii, Paryżu i Mediolanie. Osobiście najwięcej czasu spędziłem w firmie, z którą pracuję najdłużej – Cane-line.

Cane-line. Funen Design Days 2012

Cane-line – najpoważniejszy dostwca mebli plenerowych: na tarasy, balkony i do ogrodów – przygotował nową linię mebli z kolekcji TEX , do stworzenia której namówił duet Strand+ Hvass i najlepszych projektantów z MDD.  Miałem również przyjemność rozmawiać z nimi o tym, co zostanie zaprezentowane na najbliższych targach SPOGA w Kolonii. Niels Hvass zaprezentował nową kolekcję pięknych stolików, a Peter Hiort-Lorenzen … to na razie tajemnica, ale obiecujemy, że we wrześniu będzie to prezentowane w Willow House 🙂 .

Eilersen. Funen Design Days 2012

Eilersen, który swoją fabrykę przekształcił w olbrzymi showroom (produkcja została przeniesiona do Słowacji) kusił doskonałymi wzorami i … nowymi tkaninami.  Pracujemy intensywnie nad wprowadzeniem tej  marki do Willow House

Le Klint. Funen Design Days 2012
Le Klint. Funen Design Days 2012

Marki Le Klint nie trzeba przedstawiać, zapewne wszyscy czytelnicy mojego dziennika doskonale znają kultowe lampy oferowane przez tę firmę. Szef firmy Kim Weckstrom Jensen obiecał, że będzie na wrześniowej wystawie inaugurującej start firmy w Willow House. Cóż, nasi klienci będą mogli kupić oryginalne lampy Le Klint i … nie będą musieli kupować lamp „inspirowanych” projektem Le Klint 🙂 .

W przyszłym roku do grona tych doskonałych firm mają dołączyć następne. Osobiście już rezerwuję czas w maju przyszłego roku.

One thought on “Funen Design Days 2012

Add yours

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: