Design konserwatywny czy konserwatyzm designerski?


Rozmawiając z klientami zawsze chcę się dowiedzieć jak najwięcej o ich oczekiwaniach. Zdaję sobie przecież sprawę z tego, że mebli, zwłaszcza designerskich (czyli innymi słowy drogich), nie kupuje się pod wpływem impulsu. Chcę się jak najwięcej dowiedzieć o wnętrzu, które mają ozdabiać i o funkcjach jakie mają spełniać. Tylko wtedy mam pewność, że mebel, który zaproponuję będzie idealnie pasował i służył długie lata.

Jednak z wielu rozmów wynika, że większość klientów traktuje meble jako zwykłe „obiekty” – rzeczy typowo użytkowe, które po jakimś czasie będzie można wyrzucić i wstawić nowe. Dotyczy to głównie ludzi młodych, którzy stoją na progu swojej kariery zawodowej i nie stać ich na pomoc profesjonalnego stylisty. Dla nich, co oczywiste, podstawowym kryterium jest funkcjonalność i cena mebla.

Meble rattanowe firmy Lambert
Meble rattanowe firmy Lambert

Moje podejście do wystroju wnętrz jest inne. Może to dziwnie zabrzmi, ale uważam, że meble odgrywają olbrzymią rolę w naszym życiu. Ozdabiają przecież nasze mieszkania i decydują o komforcie naszego domowego wypoczynku, a dom ma w sobie coś ekstremalnie osobistego, co w takiej lub innej formie chce się chronić i jakby zatrzymać w czasie. Nie znaczy to, że nie lubię nowości, ale nowe musi pasować do starego. Jeżeli coś jest piękne niekoniecznie należy to zmienić. Radość rośnie wraz z satysfakcją, a nowy dywan pasuje do dotychczasowego ambiente, bez utraty czaru i klimatu. W trafności mojego podejścia do sztuki wyposażenia wnętrz przekonał mnie mój znajomy, u którego gościłem ostatnio  w jego willi oddalonej kilka kilometrów od toskańskiej Cortony.

Meble do salonu firmy Lambert
Meble do salonu firmy Lambert

Bez pomocy wybitnych designerów, korzystając z KONCEPTU firmy Lambert, perfekcyjnie wyposażył swój dom w meble i sprzęty, które ze względu na wysoką cenę gromadził przez kilka lat. Meble, które choć nie są w tym samym stylu, zestawione razem tworzą cudowną całość i się uzupełniają. Pozazdrościłem mu harmonii, którą osiągnął, a której każdy tak naprawdę pragnie. To spojrzenie polecam wymagającym i wytrawnym inwestorom willi, pensjonatów i obiektów SPA, może warto wydać większą sumę, aby osiągnąć doskonałość, którą zachwycimy naszych gości.

Polecam również: Włoskie klimaty

Grzegorz Maląg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: