Kupujemy nowoczesne meble wyplatane, outdoor do hotelu, pensjontu i letniej kawiarni.


Nowoczesne meble wyplatane Hampsted. Cane-line

W mojej pracy brokera meblowego i dostawcy mebli coraz częściej spotykam się z zapotrzebowaniem na meble, które idealnie sprawdzają się jako meble outdoor i indoor. Właściciele hoteli szukają optymalnych rozwiązań, które pozwalają im wykorzystać meble w zależności od pory roku i … pogody (w naszym klimacie zmiennej 😦 ) jako meble na taras lub we wnętrzach. Nowoczesne technologie przyszły z pomocą i obecnie mamy bardzo duży wybór mebli wyplatanych z nowoczesnych surowców plecionkarskich, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a jednocześnie wspaniale prezentują się we wnętrzach. Oczywiście nie wszystkie meble spełniają te warunki, zależy to od materiałów, których użyto do ich wyprodukowania. Czytelnicy mojego dziennika eco+design wiedzą, że jestem zwolennikiem markowych surowców, które gwarantują wysoką jakość mebli i ich długą żywotność. Meble obiektowe wymagają jednak zupełnie innego podejścia niż meble dla indywidualnych inwestorów. Muszą być bardziej odporne na zwiększone ich użytkowanie i narażenie na uszkodzenia … bezmyślnych użytkowników, dlatego tak ważne są materiały użyte do ich produkcji. Dodatkową trudność w wyborze obiektowych mebli plenerowych odgrywają ograniczone budżety. Niestety nie wszystkie hotele i pensjonaty stać na meble firmy Lambert, Dedon czy też Cane-line. Meble wymienionych firm zadowolą najbardziej wymagających użytkowników jednocześnie podnosząc prestiż miejsca (jedna gwiazdka więcej). Nie znaczy to, że nie można dobrać mebli do hotelu i pensjonatu tak, aby dopasować potrzeby do możliwości  finansowych.

Popularne meble obiektowe

Warto jednak zasięgnąć rady specjalistów, którzy doradzą, które meble spełnią niezbędne minimum do wykorzystania w miejscu publicznym. Dlaczego o tym piszę? Bo wystarczy przejść Nowym Światem w Warszawie, wejść na rynek w Poznaniu, Krakowie lub innym mieście w Polsce i spojrzeć na meble w letnich kawiarniach, pubach lub restauracjach. Popękane włókna foteli i krzeseł niestety nie dostarczają uroku miejscu i świadczą o bylejakości oraz tandecie.

Uszkodzone meble kawiarniane

Różne kolory plecionek niepasujące do niestabilnych stolików. Wszechobecny tani Werzalit zamiast szkła, drewna lub kamienia. Jednolite formy mebli świadczące o dominacji najtańszych dostawców. Cóż, restauratorzy wybierają meble na jeden sezon dodatkowo rezygnując z dbałości o szczegóły i perfekcyjny wystrój letniej kawiarenki. Może sezon trwa zbyt krótko? Podobne zjawiska notujemy w hotelach i pensjonatach. Meble kupowane na aukcjach internetowych, od przypadkowych importerów, dla których liczy się jedynie chwilowy zysk, bez gwarancji i dbałości o materiały do naprawy mebli po okresie gwarancji to norma, a w wypadku wyplatanych mebli plenerowych, które po mroźnej zimie pękają – nie przyjmowanie reklamacji. Tym wszystkim, którzy nabyli w ten sposób meble – Współczuję! Pamiętajcie jednak: naprawa większości mebli jest niestety niemożliwa z uwagi na brak surowców do ich naprawy lub bardzo droga, gdyż specjalistów zajmujących się renowacją jest niewielu. Dlatego polecam sprawdzonych dostawców wyplatanych mebli plenerowych, którzy dobiorą optymalne rozwiązania do wyposażenia każdego obiektu i … przejmą na siebie wszelkie zdarzenia związane z ich uszkodzeniem oraz naprawą. Ważne jest również to, aby poszczególne meble do danej kolekcji można było dokupić w latach następnych, a to już gwarantują tylko wyspecjalizowane firmy. Dotyczy to nie tylko odbiorców instytucjonalnych, ale również indywidualnych, osobiście znam klientów Willow House, którzy swoje wymarzone zestawy  budowali przez dwa, trzy lata. Poniżej kilka pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji o zakupie mebli do hotelu, pensjonatu lub letniej kawiarni:

 1. Czy kupuję meble na jeden sezon?
 2. Czy meble danej kolekcji będą dostępne w latach następnych?
 3. Czy sprzedawca udziela właściwej  gwarancji na zakupione meble?
 4. Czy sprzedawca zapewnia naprawę mebli po okresie gwarancji?
 5. Czy meble mają odpowiednie warunki, aby mogły być użytkowane w lokalach użyteczności publicznej?
 6. Czy są na tyle atrakcyjne, aby dobrze wyglądały w ogrodzie zimowym lub wnętrzu?
 7. Czy dostanę tak banalne części zamienne jak końcówki nóg foteli?
 8. Czy dostanę takie części zamienne jak: blat lub osobna podstawa do stołu?
 9. Czy do zakupionych mebli dostanę wymienne, osobne poduszki?

i dla mnie najważniejsze:

Czy wybrane meble podniosą prestiż miejsca i zapewnią komfort gościom?

Meble obiektowe

Jeżeli macie wątpliwości skorzystajcie z usługi Broker Meblowy.

2 thoughts on “Kupujemy nowoczesne meble wyplatane, outdoor do hotelu, pensjontu i letniej kawiarni.

Add yours

 1. Niewątpliwie ważne kwestie, sama również spotkałam się z trudnościami w znalezieniu surowca do naprawy zniszczonego mebla. W przypadku dużych inwestycji: meble do hotelu czy pensjonatu, rzeczywiście warto postawić na sprawdzonych producentów.

 2. Nigdy nie jest tak, ze tani znaczy dobry. Zdecydowanie lepiej zainwestować w coś, co nie tylko jest eleganckie, ale i trwałe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: