Lambert – inspiracje (Czy tylko dla mnie?)


Bardzo często w prasie wnętrzarskiej oglądam aranżacje, które mają inspirować nas do wdrażania nowych rozwiązań w wyposażanych wnętrzach i widzę jedynie „pseudo design” czyli wielkie NIC. Dzieje się tak, gdy redaktorzy wyruszają  z zadaniem – dopasujmy materiał do naszych klientów, czyli znajdźmy produkty tanie, nowoczesne, łatwo dostępne, przecenione lub w super promocji (preferowany rabat 70%). I wychodzi lipa!!!! Jeżeli redaktorzy naczelni lub wydawcy wychodzą z założenia, że ludzie nie mają o tym pojęcia, to znaczy, że nie szanują czytelnika, a potencjalni reklamodawcy będą patrzeć z rezerwą (ja na takie działania patrzę z politowaniem). W ostatnim czasie wielu redaktorów mających pojęcie o designie, rynku mebli i wyposażenia wnętrz straciło pracę na rzecz młodych, tanich stażystów, którzy nie mają pojęcia o tym co robią. Jestem ciekaw, które z pism wnętrzarskich sięgnie po to (w mojej ocenie –genialne) zdjęcie. Zdjęcie z albumu Crossculture firmy Lambert.

CROSSCULTURE – Lambert

Jeżeli interesują Was meble, lampy i akcesoria chętnie opowiem o każdym z nich. Mnie to zdjęcie zainspirowało do wprowadzenia tej kolekcji do Willow House.

Wracam jednak do sytuacji na rynku prasy specjalistycznej. Chciałbym, aby wydawcy czołowych pism wnętrzarskich pozwolili dojść do głosu krytykom designu i redaktorom, którzy mają pojęcie o tym co robią, jednym słowem życzę powrotu do poziomu sprzed kryzysu. Jeżeli WYDAWCY nie zareagują na czas, krytyka designu przeniesie się do INTERNETU, a miejsce redaktorów zajmą blogerzy.

5 thoughts on “Lambert – inspiracje (Czy tylko dla mnie?)

Add yours

  1. Moim zdaniem to Blogerzy będą krytykami designu, a wielu z nich ma wiedzę większą niż niejeden redaktor. Już dziś blogi o wnętrzach mają gigantyczna oglądalność.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: