Technorattan jak makaron


Ostatnio na jednym z portali o wnętrzach, aranżacji i wystroju wnętrz brałem udział w dyskusji o stołkach barowych i … zdumiała mnie wiedza, znajomość rynku oraz rezolutność jej uczestników. Jednak w jednym temacie miałem zdecydowaną przewagę nad młodymi projektantami – dotyczyła mebli wyplatanych z nowoczesnych włókien syntetycznych. Tutaj okazało się, że wszyscy popadają w stereotypy – jeżeli meble wyplatane to tylko: wiklina i rattan, a o takich materiałach jak VIRO®, Raucord®, Hularo®, Mirotex®, Saleen®, SanLux® czy też Cane-line weave® mało kto słyszał. Natomiast wszyscy chętnie wrzuciliby do jednego worka wymienione materiały i nazwaliby je TECHNORATTANEM. No cóż, w pewnym momencie poczułem się jak Włoch, któremu się wmawia, że nie mają znaczenia takie określenia jak: Anelli, Barbine, Cannelloni, Farfalle, Spaghetti, Tagliatelle czy też Tortellini – przecież to wszystko, to MAKARON.

Dla tych, dla których szczegóły mają znaczenie, a złoto to nie tombak , będę używać prawidłowych określeń surowców plecionkarskich użytych do produkcji mebli.  I tak, prezentuję doskonałe stołki barowe BREEZE z firmy Cane-line, wyplecione z doskonałej jakości włókna odpornego na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i promieniowania UV o nazwie … Cane-line weave®

 

Warto zobaczyć inne doskonałe meble wyplatane:

21 myśli na temat “Technorattan jak makaron

Dodaj własny

  1. Które z wymienionych włókien jest najlepsze do produkcji mebli ogrodowych. Uważam, że ogólne określenie Technorattan upraszcza sprawę i nie jest złe.

    1. Zostałem przywołany do tablicy! W mojej ocenie najlepszym włóknem do wyplotu mebli jest SunLux firmy Lambert, włókno w optyce plecionki Lloyd Loom idealnie nadaję się do mebli plenerowych i do wnętrz. Następnie polecam całą gamę włókien: Hularo, VIRO, Raucord, włokien używanych przez firmę Cane-line, STERN i ETHIMO. Firmy produkujące meble prześcigają się w tworzeniu nowych materiałów. Ze szczególną uwagą śledzę firmę VIRO, ta firma zatrudnia doskonałych designerów do projektowania właśnie włókien do wyplatania.

  2. Stołki maja chyba zbyt delikatną konstrukcję, albo tylko tak się wydaje. Chyba nie dla użytkownika o dużych gabarytach.

  3. Powiedz mi w czym meble wyplatane z VIRO czy innych markowych plecionek są lepsze od tzw. no name czy poprostu pe rattan ?? Czy są trwalsze, ładniejsze, itp ?

  4. Firmy produkujące meble wyplatane powinny jednoznacznie podawać informacje z jakich materiałów są wytwarzane i jakie są ich właściwości (odporność na przemarzanie, na promieniowanie UV czy nie zawierają substancji szkodliwych dla środowiska itd.). Spotkałem się z sytuacją, gdy jeden z naszych klientów chciał naprawić meble, które nie wytrzymały niewielkiego mrozu. Technorattan nie wytrzymał. Włókno miało piękną strukturę i kolor, ale było słabe i jeszcze jeden ktłopot … nie można było kupić materiału do renowacji zepsutych mebli. Uważam, że te materiały, które wymieniłem są doskonałej jakości, a o innych się nie wypowiadam, bo ich nie testowałem.

  5. Witam a czy możecie z doświadczenia powiedzieć czy meble z technorattanu można zostawiać na balkonie na zimę, czy trzeba je bezwzlędnie chować jak drewniane i inne? chodzi mi o to czy ma to wpływ na wygląd i właściwości mebli czy nie.

    1. Chętnie pomogę. Polecam tekst „Meble z technorattanu – naprawa” z blogu o wiklinie i sztuce wyplatania Polska Wiklina. Oczywiście, że można zostawić na balkonie meble z dobrej jakości plecionek syntetycznych. Polecam meble takich firm jak Cane-line, STERN, Sika-Design, ETHIMO. Jeżeli jeszcze Pani nie ma takich mebli, chętnie pomogę w wyborze i przedstawię ofertę mebli dostępnych w Willow House, oczywiście takich, które można zostawić na zimę bez obawy o ich stan na wiosę.

  6. Witam, Poszukuje miejsca gdzie mogłabym zakupic jakieś włukna technorattanu do samodzielnego plecenia. Czy ltoś ma pojęcie w jakich miejscach czegoś takiego szukać?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: