Technorattan jak makaron


Ostatnio na jednym z portali o wnętrzach, aranżacji i wystroju wnętrz brałem udział w dyskusji o stołkach barowych i … zdumiała mnie wiedza, znajomość rynku oraz rezolutność jej uczestników. Jednak w jednym temacie miałem zdecydowaną przewagę nad młodymi projektantami – dotyczyła mebli wyplatanych z nowoczesnych włókien syntetycznych. Tutaj okazało się, że wszyscy popadają w stereotypy – jeżeli meble wyplatane to tylko: wiklina i rattan, a o takich materiałach jak VIRO®, Raucord®, Hularo®, Mirotex®, Saleen®, SanLux® czy też Quattro Wicker® mało kto słyszał. Natomiast wszyscy chętnie wrzuciliby do jednego worka wymienione materiały i nazwaliby je TECHNORATTANEM. No cóż, w pewnym momencie poczułem się jak Włoch, któremu się wmawia, że nie mają znaczenia takie określenia jak: Anelli, Barbine, Cannelloni, Farfalle, Spaghetti, Tagliatelle czy też Tortellini – przecież to wszystko, to MAKARON.

Dla tych, dla których szczegóły mają znaczenie, a złoto to nie tombak , będę używać prawidłowych określeń surowców plecionkarskich użytych do produkcji mebli.  I tak, prezentuję doskonałe stołki barowe Pluto z firmy Sika-Design, wyplecione z doskonałej jakości włókna odpornego na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i promieniowania UV o nazwie … HULARO®

Stołki barowe Pluto
Stołki barowe Pluto
Stołki barowe Pluto

19 thoughts on “Technorattan jak makaron

Add yours

  1. Które z wymienionych włókien jest najlepsze do produkcji mebli ogrodowych. Uważam, że ogólne określenie Technorattan upraszcza sprawę i nie jest złe.

    1. Zostałem przywołany do tablicy! W mojej ocenie najlepszym włóknem do wyplotu mebli jest SunLux firmy Lambert, włókno w optyce plecionki Lloyd Loom idealnie nadaję się do mebli plenerowych i do wnętrz. Następnie polecam całą gamę włókien: Hularo, VIRO, Raucord. Firmy produkujące meble prześcigają się w tworzeniu nowych materiałów. Ze szczególną uwagą śledzę firmę VIRO, ta firma zatrudnia doskonałych designerów do projektowania właśnie włókien do wyplatania.

  2. Powiedz mi w czym meble wyplatane z VIRO czy innych markowych plecionek są lepsze od tzw. no name czy poprostu pe rattan ?? Czy są trwalsze, ładniejsze, itp ?

  3. Firmy produkujące meble wyplatane powinny jednoznacznie podawać informacje z jakich materiałów są wytwarzane i jakie są ich właściwości (odporność na przemarzanie, na promieniowanie UV czy nie zawierają substancji szkodliwych dla środowiska itd.). Spotkałem się z sytuacją, gdy jeden z naszych klientów chciał naprawić meble, które nie wytrzymały niewielkiego mrozu. Technorattan nie wytrzymał. Włókno miało piękną strukturę i kolor, ale było słabe i jeszcze jeden ktłopot … nie można było kupić materiału do renowacji zepsutych mebli. Uważam, że te materiały, które wymieniłem są doskonałej jakości, a o innych się nie wypowiadam, bo ich nie testowałem.

  4. Witam a czy możecie z doświadczenia powiedzieć czy meble z technorattanu można zostawiać na balkonie na zimę, czy trzeba je bezwzlędnie chować jak drewniane i inne? chodzi mi o to czy ma to wpływ na wygląd i właściwości mebli czy nie.

    1. Chętnie pomogę. Polecam tekst „Meble z technorattanu – naprawa” z blogu o wiklinie i sztuce wyplatania Polska Wiklina. Oczywiście, że można zostawić na balkonie meble z dobrej jakości plecionek syntetycznych. Polecam meble takich firm jak Cane-line, STERN, Sika Design, Dedon. Jeżeli jeszcze Pani nie ma takich mebli, chętnie pomogę w wyborze i przedstawię ofertę mebli dostępnych w Willow House, oczywiście takich, które można zostawić na zimę bez obawy o ich stan na wiosę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: