Meble dla ludzi starszych


Ludzie w starszym wieku odczuwają zdecydowane obniżenie sprawności, różne dolegliwości: artretyzm, reumatyzm powodują obniżenie mobilności. Ludzie w starszym wieku mają problemy z tak prostymi czynnościami jak położenie się do łóżka czy też wstawanie z fotela. W sklepach meblowych nie ma specjalnych mebli dla ludzi starych, a często konsumenci nie mają pojęcia, że na świecie produkuje się specjalne meble dla ludzi z ograniczoną sprawności motoryczną. Jako przykład chcę pokazać łóżka do dziennego wypoczynku, które powstały z myślą takiej grupie osób – łóżka z serii Adelaide niemieckiej firmy STERN. Co je wyróżnia? Wysokość siedziska – 46 cm. Jeżeli nie wierzycie sprawdźcie sami wysokość swojego łóżka. Wysokość łóżek Adelaide zapewnia komfort siadania i wstawania. Jednocześnie jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż jest wyplecione z doskonałej jakości włókna syntetycznego Wicker camel. Z tych wszystkich względów te meble zyskały dużą popularność wśród właścicieli hoteli, ośrodków SPA, sanatoriów, luksusowych domów opieki, a także placówek prowadzących rekonwalescencję osób z urazami.

Meble obiektowe. Łóżko Adelaide Stern
Meble obiektowe. Łóżko Adelaide Stern

7 myśli na temat “Meble dla ludzi starszych

Dodaj własny

  1. W kilku salonach meblowych ( z górnej półki) widziałem wysokie łóżka do spania, ale jeżeli chodzi o meble do wypoczynku w ogrodzie to, te są pierwsze z jakimi się spotykam.

  2. Kiedyś szukałam takiego wysokiego łóżka dla mojej mamy i niestety nie znalazłm. Czy te łóżka maja materace?

  3. A dlaczego meble dla ludzi starszych, a nie po prostu wygodny leżak?
    W moim przypadku to właśnie ergonomia jest jednym z głównych czynników branych pod uwagę przy ocenie mebla, a te łóżka ogrodowe są ładne i bardzo wygodne (sprawdzone).
    Dobry kompromis wygody z atrakcyjnym wzornictwem (cenowo też OK.!)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: