Ławeczka Chopina


Zaprojektowane przez Towarzystwo Projektowe ławeczki Chopina to jeden z nielicznych trafionych pomysłów jakie w ostatnich latach mogłem zobaczyć w ramach zagospodarowywania otwartych przestrzeni miasta Warszawa. Uwielbiam Warszawę i uwielbiam poranne spacery, kiedy miasto jeszcze śpi – jak przyjdzie wiosna i lato będę miał gdzie usiąść. Miasto bez Citi, miasto bez ogródków kawiarnianych, miasto bez ciągów spacerowych, miasto bez dróg dla rowerów, nareszcie w 200 rocznicę urodzin Chopina dostało prezent – multimedialne ławeczki. Jeśli myślicie, że takie ławeczki jest łatwo postawić, to jesteście w błędzie:

 „Prace nad projektem trwały od wiosny 2009 roku i obejmowały takie czynności, jak opracowanie projektu wstępnego i wykonawczego ławeczek przez Towarzystwo Projektowe, uzyskanie zgód zarządców poszczególnych 15 lokalizacji, uzyskanie zgody Stołecznego Konserwatora Zabytków, powstanie tekstów i ich tłumaczenie, nagranie fragmentów utworów chopinowskich, przygotowanie foto- i QR-kodów, utworzenie aplikacji chopinowskiej, przekazanie projektu do realizatora zadania, którym jest Zarząd Oczyszczania Miasta. ZOM przeprowadził przetarg na wykonawcę ławeczek.” Informacja ze strony Chopin2010.p

Ławeczka Chopina zdjęcie ze strony http://www.chopin2010.pl

Aha, najważniejsze. Pomimo mrozów, jakie panowały tej zimy burząc koncepcję nowego świata eko terrorystom – ławeczki grają.

2 myśli na temat “Ławeczka Chopina

Dodaj własny

  1. Jak to w Polsce. Niestety. Rozdmuchana administracja blokuje inwencję i chęć ulepszania przestrzeni. Napisał Pan „ekoterrorystom”. Widzę odczucia zbieżne z moimi. 🙂 Jest w Polsce zima jakiej nie było od kilku lat, ponieważ mamy globalne ocieplenie, w ramach którego występują cykle ochłodzenia. Nie wiem jaki umysł nad tym myślał. Ławeczka bardzo ładna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: