Flow, czyli trendy oraz moda w psychologii i wzornictwie


Meble ogrodowe FLOW Cane-line
Meble ogrodowe FLOW Cane-line

Co sprawia, że ludzie są bardziej szczęśliwi?

Takie pytanie postawiłem, patrząc na efekt pracy projektantów z firmy Cane-line nad kolekcją Flow. Duńczycy, niczym badacze ludzkiej natury zajmujący się koncepcją przepływów, stworzyli kolekcję… „psychologiczną”. Badacze przepływów pokazują prostą ścieżkę wzbogacania własnego życia, która zostaje zmieniona od poczucia znużenia do poczucia szczęścia. Nie wnikam jakie rady dają psychologowie poszukującym szczęścia i satysfakcji w codziennym życiu. Oceniam natomiast efekt  pracy specjalistów z Cane-line.

Meble plenerowe FLOW Cane-line
Meble plenerowe FLOW Cane-line

Już na pierwszy rzut oka widać ich niezwykłe zaangażowanie w projekt i pozytywne emocje jakie im towarzyszył, a efekt jest ciekawy. Fotele, kanapy, narożniki, stoliki – wszystkie elementy kolekcji są ręcznie wyplecione techniką ażurowego splotu, powodującego, że duże i przestronne meble stają się jednocześnie delikatne. Swoboda wyboru dowolnych kombinacji pozwala  dopasowywać poszczególne elementy według indywidualnych potrzeb. Jakie emocje wywołują te meble? Mam nadzieję, że korzystający z nich znajdą spokój, radość. Słowem poczują flow.

Meble ogrodowe FLOW Cane-line
Meble ogrodowe FLOW Cane-line
Meble ogrodowe FLOW Cane-line
Meble ogrodowe FLOW Cane-line
Meble ogrodowe FLOW Cane-line
Meble ogrodowe FLOW Cane-line
Meble ogrodowe Cane-line
Meble ogrodowe Cane-line

5 myśli na temat “Flow, czyli trendy oraz moda w psychologii i wzornictwie

Dodaj własny

  1. Dawno nie byłem na cmentarzu, tak jak i w „Pędzącym króliku”. Muszę to nadrobić, aby podjąć dyskusję. Teraz pozostaje chyba tylko jedno – wykorzystać więcej poduszek.

  2. Mam zupełnie inne skojarzenia. Ażurowy wyplot sprawia, że meble są lżejsze niż z pełnego splotu. Zdjęcia sa doskonałe, ale z oceną wstrzymam się , aż zobaczę meble w rzeczywistości.

  3. co do zdjęć, proszę by modelka na pierwszym zdjęciu już więcej nie piła 🙂 jej poza jest lekceważąca! a meble? czy lekkie? nie wiem jeszcze! na pewno nie wydają się aż tak ekskluzywne jak poprzednie kolekcje Cane-line, dlatego mógłbym je tylko fotografować 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: