Czym jest ESCAPE?


Rikke Frost.

Rikke Frost
Rikke Frost

W 2000 roku ukończyła Szkołę Architektury w Aarhus, a od 2004 pracuje dla klientów indywidualnych i dużych firm międzynarodowych. Projektuje głównie meble, ale zajmuje się również projektowaniem wnętrz, stoisk targowych, sklepów. Do jej najciekawszych projektów, w mojej ocenie należy oryginalne i funkcjonalne łóżko do opalania ESCAPE zaprojektowane dla  Cane-line. To łóżko jest jednocześnie ergonomicznym leżakiem.

Łóżko do opalania Escape projekt Rikke Frost
Łóżko do opalania Escape projekt Rikke Frost

Czarny kolor włókna, z którego zastało wyplecione i czarny materac dodają elegancji, a misterny, pełny przeplot wzmacnia ergonomiczną estetykę designu. Mam nadzieję, że nie jest to ostatni projekt dla wymagających Duńczyków i ta młoda projektantka zaskoczy nas nowymi pomysłami.

Łóżko do opalania Escape projekt Rikke Frost
Łóżko do opalania Escape projekt Rikke Frost

Teraz już mogę odpowiedzieć na moje własne pytanie Escape jest leżakiem i jednocześnie łóżkiem do opalania, a wszystkim nabywcom tego mebla mogę życzyć tylko dużo słońca, bo komfort wypoczynku mają zapewniony.

Łóżko do opalania Escape projekt Rikke Frost
Łóżko do opalania Escape projekt Rikke Frost

Grzegorz Maląg

7 thoughts on “Czym jest ESCAPE?

Add yours

  1. Wg mnie to łóżko jest kapitalne. Dzieło sztuki. Mógłbym sobie je kupić, tylko po to, by je kontemplować. Ciekawi mnie też skąd taka różnica między polskim designem (mebli), a skandynawskim, który jest dla mnie (chyba) najciekawszym.

  2. Mam nadzieję, że Cane-line wznowi współpracę z Rikke Frost, która znów nas zaskoczy. Skandynawisji design? Cóż jest doskonały, a projektanci wdrażają swoje śmiałe realizacje. U nas w kraju „meblościanki” i „amerykanki”, w standarcie m3, większość nie potrzebuje designu…. A szkoda, bo mamy wielu rewelacyjnych, designerów, szczególnie młodych, którzy nie mają balastu poprzedniej epoki.

    1. Tak, zgadzam się. W Polsce ciągle chyba jesteśmy na etapie „ważne, że się siedzi, nie na czym się siedzi”, ale wydaje mi się, że powoli się to zmienia. Prezentowane przez Pana meble Kurt’a Royce’a czy np. Noti mogą być tego przykładem. Meble zaczynają odgrywać rolę także estetyczną, to jest oczywiście zmiana na lepsze.

  3. Przywołana przez Pana marka Noti ma rzeczywiście dużo nowatorskich projektów, jest jedną z ciekawszych na polskim rynku – ich slogan „po pierwsze design” – oddaje to co można zobaczyć w ich salonach.

  4. Też mi się tak wydaje. Miałem okazję odwiedzić ich galerię w Gdyni. Meble, które tam prezentują są niesamowite. Inni produceni od czasu do czasu wprowadzą coś ciekawego, ale trudno mi przywołać inną polską firmę, która prezentowałaby tak „soczyste” wzornictwo. Podrzuci Pan coś?

  5. Niestety nie dysponuję zdjęciami tej firmy, ale obiecuję, że jeszcze w tym tygodniu wrzucę coś „soczystego” – w tonacji rudo-białej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: