Strand + Hvass = Breeze, czyli romans z plecionką


Christina Strand i Niels Hvass należą do nowej generacji skandynawskich projektantów.

Według ich wypowiedzi w centrum głównym czynnikiem wpływającym na ostateczny kształt mebla jest człowiek… Niby nic nadzwyczajnego, jednak ostatnio coraz częścięj spotykam się z pięknymi meblami, które wyglądają świetnie, są genialnie wykonane, a jak przychodzi co do czego to tyłek boli.

Strand & Hvass
Strand & Hvass

Centralnym punktem twórczości Strand + Hvass jest więc człowiek i to on musi czuć się najlepiej w tworzonych przez nich meblach. W swoich realizacjach wykorzystują różne materiały – także plecionką. Ich romans z tym materiałem zakończył się doskonałym projektem dla duńskiej Cane-line – nowoczesną i elegancką kolekcją BREEZE.

Fotel wysoki Breeze Cane-line
Fotel wysoki Breeze Cane-line

Składają się na nią krzesło, fotel lounge, stół  i stolik. Chciałem zwrócić uwagę na wyjątkowo nowoczesną linię tych ciekawych mebli plenerowych, które doskonale prezentują się również w nowoczesnych wnętrzach.

Meble Lounge Breeze
Meble Lounge Breeze

Wprowadzona w ubiegłym roku kolekcja została zauważona przez specjalistów z branży oraz innych designerów.  Nie wiedzieć czemu nie znalazła jednak odpowiedniego miejsca w salonach meblowych. Zbyt nowoczesna? A może zły czas? Rok kryzysu w sprzedaży mebli? Mnie osobiście ta kolekcja zachwyca i to nie tylko formą, fotele są wyjątkowo wygodne i zapewniają komfortowy wypoczynek. Jeżeli chcecie pisać komentarze o tych meblach, to proszę jedynie o to, abyście o ich ergonomii nie pisali do momentu, gdy w nich nie usiądziecie. Możecie to zrobić w Willow House. Gwarantuję, jeżeli zobaczycie te meble z bliska (i je wypróbujecie),  będziecie wypatrywać mebli sygnowanych: Design by Strand + Hvass.

Meble Lounge Breeze
Meble Lounge Breeze

Dla tych, którzy nie lubią tak nowoczesnych projektów zagadka: jaka to gitara?

P.S. Biorąc pod uwagę, że to Cane-Line, to plecionka jest odporna na działanie warunków atmosferycznych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: