Jaka plecionka do hotelu… cz. I


Tym razem bez wstępu.

Zadzwonił do mnie wczoraj znajomy architekt z prośbą o pomoc w wyborze mebli wyplatanych do dużego sieciowego hotelu. Przeznaczenie typowe dla miejsc użyteczności publicznej – trwałość, trwałość, trwałość, elegancja, praktyczność, niska cena i trwałość. Czy napisałem o tym, że mają być trwałe? I najlepiej za pół darmo. Innymi słowy meble z Ery przeznaczone dla Turbodymomena…

I to następuje zwrot akcji.

Nie ma takich mebli… Tzn. są i eleganckie i praktyczne i trwałe. Ale jednocześnie drogie.

Szczęśliwie się złożyło, że aspekt finansowy, choć ważny, nie był dla inwestora kluczowym. To lepiej.

Przejrzeliśmy próbki najnowszych plecionek syntetycznych, ponieważ tylko takie wchodzą w grę w przypadku hoteli (i restauracji i pubów etc.). Wszystkie genialne – Hularo (drogie), SunLux (bardzo drogie), Raucord i Weave Cane-line. Oprócz tego obejrzeliśmy (i odrzuciliśmy) szereg włókien z niezbyt szlachetnych materiałów aż dotarliśmy do VIRO.

Do tej pory zastanawiam się jakim cudem eleganckie VIRO trafiło do „pośledniej” kategorii włókien w naszych zbiorach próbek… Chyba osoba, która zajmuje się ich sortowaniem zbyt duży nacisk położyła na niefortunną nazwę włókna. W sumie miała rację – nazwa VIRO została prawdopodobnie wymyślona przez osobę traktującą PR i marketing jak egipską klątwę. Fajnie się o tym słucha, ale najlepiej, gdy Nil jest parę tysięcy kilometrów od nas.

Gdy przestanie się zwracać uwagę na nazwę zostaje bardzo ciekawe włókno idealnie nadające się do hoteli. Jest praktycznie nie do zdarcia – elegancka (mimo wszystko) plecionka jest stworzona z bardzo (naprawdę bardzo) grubego włókna. Jest przez to odporna na otarcia, zadrapania, obcasy, widelce, sprzączki pasków, paski zegarków i wiele innych rzeczy, którymi klienci różnych instytucji nieumyślnie niszczą meble. Nie jest przy tym tak droga jak wspominane przeze mnie Hularo czy SunLux.

I jest elegancka. Wybrany przez nas zestaw mebli – ASCOT firmy STERN – jest… jest majestatyczny. To chyba najlepsze słowo. Idealnie wpasuje się do potężnego hotelowego holu.

Zobaczcie zresztą sami.

ASCOT meble wyplatane STERN
ASCOT meble wyplatane STERN

 

Oczywiście nie będzie pasował do klasycznych wnętrz Ritza i Bristolu, ale te hotele stać na SunLux. Przetykany brylantami.

Grzegorz Maląg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: