Tonecoon by PIE


Nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Nic, co ma jakikolwiek związek z plecionkami. Tak przynajmniej mi się wydawało. Do czasu aż zobaczyłem prezentację mebla o wdzięcznej nazwie Tonecoon zaprojektowanego przez znaną grupę PIE.

PIE, czyli Project Import Export jest organizacją zrzeszającą młodych (ale już uznanych) designerów. Jej członkowie są rozsiani po całym świecie, trudno więc mówić o jakimś konkretnym kierunku, w którym podąża ta grupa. Jedyna stała w ich pracy to szeroko pojęte „Living Space”.

Meble i akcesoria meblowe projektowane przez PIE są wykonywane ręcznie z naturalnych materiałów (tym razem żadnych plecionek syntetycznych). Prezentowany przeze mnie Tonecoon zadziwia krzywizną i bogatą fakturą, nadającą temu meblowi ciepło i delikatną elegancję… A może elegancką delikatność?

Tonecoon by PIE
Tonecoon by PIE - Mebel wyplatany

Mebel jest wykonany z hiacyntu wodnego oplecionego wokół rattanowej ramy. Zastosowanie tego surowca, choć trudne w moim mniemaniu opłaciło się projektantom.

Cena poszła w parze z designem. 4000$. W Europie niedostępny.

2 thoughts on “Tonecoon by PIE

Add yours

  1. Rewalacyjny szezlong i doskonała robota. Myślę, że z hiacyntu wodnego jest łatwiej uformować taki kształt niż z naszej rodzimej wikliny.

    1. Oczywiście, że wyplot z hiacyntu jest łatwiejszy niż z wikliny, jedyną trudnością w tym wypadku jest rama, która musi być bardzo dobrze skonstruowana. Najłatwiej taki szezlong wypleść z rattanu, ale z wikliny też można.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: