W poszukiwaniu designu


Bardzo często, a może przeważnie kupujemy meble i przedmioty nie zastanawiając się czy posiadają jakąkolwiek wartość poza użytkową. Patrzymy na cenę i nie zastanawiamy się nad jakością i strukturą materiałów z jakich są zrobione. Czyli liczy się cena (jak najniższa) i funkcjonalność.

Zupełnie inaczej podchodzimy do mebli i przedmiotów drogich, tutaj zyskują one nowy status i pozwolimy im przeniknąć do naszej codzienności, aby stały się jej integralną częścią, jeżeli przy ich tworzeniu brali udział wybitni designerzy, a do ich stworzenia wykorzystano najlepsze materiały i surowce.

Czy tylko bardzo wysoka cena jest wykładnikiem POCHODZENIA, a co za tym idzie jakości i wartości przedmiotu? Nie zawsze, więc kontrolujmy swój snobizm.

Fotel MARQUEZ firmy Lambert
Fotel MARQUEZ firmy Lambert

Dzisiaj chcę zaprezentować fotel, który jest jednym z ciekawszych modeli dostępnych w Willow House.  Fotel MARQUEZ, bo tak się nazywa, został zaprojektowany przez  znanego holenderskiego designera Rodericka Vosa dla niemieckiej firmy LAMBERT.

Fotel MARQUEZ jest wypleciony z szarego rattanu nazwanego potocznie „Pitrit”, zachwycił mnie swoją genialnie protą formą. Jest również przewygodny, zwłaszcza z poduszką wykonaną z najlepszej jakości szwedzkiej skóry. Chyba właśnie to spowodowało, że komplet tych fotlei zdobi moją werandę. Jestem, co prawda, lżejszy o pokaźną sumę w moim portfelu, ale w tym wypadku niestety nie potrafiłem skontrolować swojego snobizmu.

Grzegorz Maląg

Jedna myśl na temat “W poszukiwaniu designu

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: